30 Nisan günü birlikte sokaklara iniyoruz. Gün geçtikce mahallede yaşamak zorlaşıyor. Buna karşı birlikte bazı şeyler yapmalıyız. Kiraların yükselmesiyle elde ki para yaşamaya yetmiyor.Ya maaşlar düşük ya calışma koşulları kötü çekilmiyor veya Jobcenter ödemeyi yapmıyor. Gün geçtikce kirasını ödemeyenler çoğalmaktadır. Bu kötü gidaşat zorla ve zorunlu tahliyeye götürmektedir.

Belirleyici Politika soruları biliyor. Görmemezlikten gelerek daha da sorunlu hale getiriyor. Sosyal devlet piyasaya bırakılmıştır. Ödenebilir konutların inşası yerine küçük bir grup için, özel Lüx Projeler desteklenmektedir. Bu durum sadece Wedding`de degil, Berlin`in diger ilçelerinde de durum aynı. Bizler sosyal devletin yıkımını yaşarken, kapitalistlere daha fazla fayda saglamak için, üretim yapılmaktadır. Sloganı: Fakirler çıksın zengiler girsin! Bu sadece uzun süredir burada oturan insanları bağlamıyor, aynı zamanda insani koşulların olmadığı kamplarda yasayanların sırtında depolama endüstrisi de para kazanmaktadır. Kär için zaten istismar ve sosyal dışlanma var. Buna bahaneler bularak istismara ve sosyal dışlanmalara maruz kalanları karşı karşıya getiriyorlar. Aynı zamanda devlet kontrolu artırmakta, devlet şiddeti artırmak için de, özel güvenlik personeli ve polis atamaktadır. Sokaklarda ve garlarda yapılan kontroller ve Irkçı saldırılar yaşamımızı etkilemektedir. Tehlikeli bölge olarak adlandıralan bölgelerle polis şiddetine haklılık kazandırilmak isteniyor.

Bizler bunu önlemek istiyoruz. Bu durum insanlar tarafindan yapildi ve yine insanlar buna dur diyecek ve değiştirecektir. Alternatifi vardır. Bu Kent`i herkes için istiyoruz. Bizler kentimizi, semtimizi, sokaklarımızı, binalarımızı ve park alanlarımızı kendimiz düzenlemek istiyoruz. Boş evlerde ve tatil evlerine dönüştürülen evleri bizler kiralamak istiyoruz. Bizler Lüx Projeler yerine sosyal hizmet merkezleri ve gençlik evleri istiyoruz. Bizler Kamplarda degil evlerde barınma hakkı istiyoruz. Bizler lüzümsüz güvenlik degil, özgür yaşamak istiyoruz. Berlin Eylül seçimleri icin, partilerin ve vekillerin boş vaadler yerine halkı alınacak kararlara ortak etmeyenlere demoratik tepki gösterecegiz. Gerçek bir degişimi tabanla birlikte yapacagız.
Gelin birlikte ilçemizde öz yönetim için, Irkçılık ve sosyal dışlanmaya karşı mücaadele edelim.
Bizi bölmek mümkün değil!

Dayanışmacı Kent ve dayanışmacı Toplum için;
30.04.2016 / saat 16:30 da / U-Bhf. Osloer Straße ( Wedding )
ORGANIZE– Komşular Irkçılık ve sosyal dışlanmaya karşı